Taekwondo plesy na Severní Moravě

03.03.2018

20. ledna v Opavě a 10. února ve Frýdku – Místku proběhly historicky první taekwondo plesy v České republice. A naši bojovníci u toho nemohli chybět. Zatím co v Opavě své garderóby představily naše krásné juniorky, ve Frýdku pro změnu se dali do gala seniorští bojovníci. Opavský ples byl ten úplně první a musíme poděkovat Kamilovi Tihelkovi za jeho uspořádání. Všichni jsme si to užili a bylo příjemné potkat tolik známých lidí na jednom místě, aniž bychom proti sobě soupeřili, či měli starosti o své svěřence. I když ty naše kočandy jsem musel hodně hlídat ????. Určitě tak opavská akce navnadila spoustu z nás, a nejen ze severní Moravy, na ples frýdecký.

Ten od počátku, kdy Filip Gavlas a lidi kolem něj se do toho pustili, vypadal, že bude konkurovat plesům, které bývají i o 100% dražší. A musíme uznat, že to i potvrdil. Tak bohatý program snad nebyl ani na plese v ostravském Imperialu. A hlavně ten počet moravských i českých, stávajících i bývalých taekwondistů. Mým trenérům Mirkovi Sýkorovi i Kamilovi Vyvialovi jsem to už řekl na místě. Okamžik, kdy oba moji trenéři seděli v klidečku s úsměvem pod fousy a svými ženami u stolu a sledovali Dalibora Pantlíka s Davidem Chlebkem cvičit modelový sparring, který se mimochodem velice vydařil… Ti dva sedící, kteří před více jak 18 lety získali v této disciplíně první zlaté medaile, které se kdy udělovali. A ti dva cvičící, kteří se v té době sotva narodili. Ten Dalibor, který jako malinký klučík v brýlečkách (a pokud se nepletu i s rovnátkama) na „Ramštajny“ společně s těmito trenéry cvičil se žlutým pásem sestavy na druhý DAN…  No tenhle obraz dvou úplně jiných generací frýdecké historie ve mně vzbudil mnoho vzpomínek z dob, kdy jsme s lidma jako Jana Hoňková, Irena či Jana Žilová chodili na tréninky a obdivovaly naše trenéry. Jsem pyšný, že jsem byl součástí tohoto klubu a někde vzadu se tak budu navždy cítit. Prostě se ukázalo, že ty fráze o taekwondo rodině, zase takovými frázemi nejsou. Bylo i příjemné vidět všechny, které známe jen upocené v doboku, v horším případě s chráničemi v hubě a helmou na hlavě, v plesových šatech nebo stylových oblecích. Prostě taekwondo plesová sezóna se vyvedla.

No, kdo nebyl ani na jednom plese, musí litovat. Pevně věřím, že příští rok proběhnou opět obě akce a veřejně slibuji, že takový menší zorganizujeme i v Karviné. Měli jsme ho v plánu, ale při tom množství akcí, které organizujeme a zúčastňujeme se, to musíme chystat daleko dříve než v listopadu.

Ještě jednou děkuji Opavákům i Frýdečákům za skvělý zážitek

Mezi naše
partnery
patří

Moravskoslezský kraj Český svaz Taekwon-do ITF RT Torax Karviná Ippon Zamakejsi Backfist.cz